*Kaupallinen yhteistyö Elfa Suomi kanssa* Eteisen muutos Elfalla

Olemme asuneet 12 vuotta samassa kodissa. Olen luullut, että eteisemme on ollut hyvillä kaapeilla ja tilalla varustettu. Joka tapauksessa tarina kohti muutosta alkoi keväällä. Olin käynyt Elfan messuosastolla antamassa järjestysvinkkejä ja ihastuin siellä kovin paljon näkemääni Décor sarjaan. Jatkoa ihanuudelle ja päätepiste päätökselle tuli tehtyä melko pian sen jälkeen Habitaressa syyskuussa.
Halusin meidän eteiseen siistejä vetolaatikoita ja pois peiliovista. Olin tähän asti kuvitellut, että peilit avartavat näkymää… vaan ei. Siinähän joutuu ohikulkiessaan aina peilaamaan itseään. Ja vaikka koti peilaantuu ei sitä välttämättä kokoaikaa halua katsoa, kuinka pyykkiteline kertaantuu peilin kautta olohuoneen keskellä. Päätimme kuitenkin, että kaikki vaatteemme miehen kanssa tulee mahtumaan tästäkin eteepäin eteisen kaappiin, mutta parempaan järjestykseen ilman syviä hyllyjä. Harmoninen liukuovisysteemi kruunaisi kokonaisuuden.
Tässä ennen ja jälkeen kuvia eteisestä. Antaa kuvien puhua.


Tähän väliin maistiainen uudesta…

Lopputulos on paljon rauhallisempi ja tyylikkäämpi. Neljän oven tilalle vaihtui kaksi suurta ovea. Ja nyt näet miltä kaapit näytti ennen ja jälkeen:


Vanhojen kaappien runkojen sisään rakennettiin ainostaan kantokiskon avulla Elfan kokonaisuus. Seinään ei tullut muita ruuveja tai reikiä. Tässä kuvat uudesta systeemistä:








Olen niin iloinen ja tyytyväinen lopputulokseen. Tästä sä pääset suunnittelemaan omaa Elfa-kokonaisuutta esimerkkien siivittämänä.
Upee!! Ja tulee heti himo suunnitella kaikki kaapin sisällöt uusiks! Ihana toi Elfan uus tiiviimpi korikin! 🙂
Hei kiitos Tiia!!! Siitä tuli mainio ja käytännöllinen!
Kommentit ovat suljetut.